O Bovinel

Sme neveľké rodinné vinárstvo na úpätí Malých Karpát, kde s láskou dorábame jedinečné a harmonické vína. Našou víziou je zachovať tradičnú vinársku receptúru tohto kraja a prepojiť ju s modernými technológiami a enologickými postupmi. Vína v sebe nesú charakter svojej oblasti zrodu - terroiru aj vďaka fermentácii vlastnými, prirodzenými kmeňmi kvasiniek.

V našej pivničke máte možnosť ochutnať typické slovenské odrody. Svieže Veltlínske zelené, rezký Rizling vlašský, či Tramín červený. Z ostatných odrôd dorobíme víno vždy z tých, ktorým počasie doprialo najlepšie podmienky v danom roku. Ponúkame aj vína s nízkym obsahom histamínu. Aktuálne nakupujeme hrozno od lokálnych pestovateľov predovšetkým zo Šenkvíc a okolia

Okrem vín sme rozšírili portfólio produktov o smrekový sirup na vykašliavanie, bylinný energetický nápoj, liečivé masti a tinktúry.

Vinárstvo Bovinel nenaviazalo na rodinnú tradíciu, ale svojim zanietením ho postupne vytvoril dnes už otec troch detí a zakladateľ Bovinelu, Viktor. Do vína sa zamiloval ešte počas vysokej školy a táto vášeň ho už neopustila.